Samota...Prekliatie alebo dar ?

Autor: Cyril Dongo | 18.8.2015 o 8:51 | (upravené 20.8.2015 o 22:43) Karma článku: 4,92 | Prečítané:  460x

Sám v tomto svete plnom ľudí hemžiacich sa všade navôkol. Cíti úzkosť. Je to naozaj prekliatie? Je sám pretože nie je dosť dobrý? Iní dostali toho oveľa viac a on nie je pre túto spoločnosť ideálny?

 Nemá majetok, dary, hromadu priateľov, nejde ruka v ruke s trendami? Je iného pôvodu, vyznania, alebo je len skrátka odlišný?

Nie, nemá to všetko čo iní považujú za dôležité, má však slobodu, tá ktorá má väčšiu hodnotu ako si mnohí myslia. Slobodný, má dar sebapoznania, možnosti rozvoja a nasledovania svojho cieľa. Osamotený, sám, ale v rukách so svojím snom. Zoviera ho tak silno pretože je len jeho. Chráni ho deň čo deň. Často vysmiaty a ponížený okolím ale verný. Nie je ovplyvňovaný, je ako dieťa ktoré skúša nové veci a robí ich s radosťou a potešením, bez ohľadu na to čo si o tom druhí myslia. Prežíva nadšenie pretože rozvíja to čo ho činí šťastným. Robí to podľa seba a svojho vlastného presvedčenia. Nepýta si rady od iných. Deň čo deň buduje niečo čo iní nevidia, nerozumejú ale on to vidí zreteľne a jasne. Nemusí sa nikomu spovedať a vysvetľovať prečo to robí. Je každým dňom silnejší a verí, že raz každodenná tvrdá práca a viera niečo dosiahnuť, odkryjú zmysel aj pre iných.

Ťažkosti a úzkosť však prežíva sám. Bez pomocnej ruky, pekného či povzbudivého slova. Pri chvíli úspechov začína byť obklopený davom ľudí, no keď nadšenie utíchne, aj posledná hŕstka „verných“ sa vytratí. Ďalej po tŕnistej ceste pokračuje opäť sám, bez pomoci druhého. Obáva sa, je však odhodlaný. Sú dni kedy sa mu cieľ stráca. Hľadá inšpiráciu ísť ďalej, niekoho komu sa zdôveriť. Nenachádza však žiadne pochopenie. Často je však použitý ako odpadkový kôš, do ktorého sa niekto len tak vysype, vyhádže zo svojich problémov a odchádza. Bez pochopenia, podpory, avšak so sebe menšou úľavou. Stále má však dar, ten ktorý mu nikto nevezme, svoj SEN.

Je teda samota prekliatie alebo dar?...Odpovedz si sám. Zostaň však slobodný!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?