Čo je ozajstné šťastie?!

Autor: Cyril Dongo | 13.10.2015 o 19:25 | Karma článku: 5,11 | Prečítané:  154x

Slovíčko šťastie?...Myslím si že ľudia dnes celkom nechápu jeho skutočný význam. Alebo sa mýlim?Možno že áno. Mám však namysli skôr to skutočné šťastie. 

Veľa z nich je slepo presvedčených, že šťastie sa samozrejme rovná peniazom. Veď ako inak to už len môže byť? Peniaze znamenajú dom, luxus, mnoho ľudí ktorí Vás obklopia, výhody, benefity, postavenie v spoločnosti...

Neznamenajú však domov, úprimnú radosť, priateľov a to najdôležitejšie, šťastie. Nechcem tým však naznačiť, že bohatí ľudia nemôžu byť úprimne šťastní.

Myslím si, že ísť si za svojím šťastím a bojovať pre jeho uskutočnenie nás činí šťastnými. Pomáhať druhým, inšpirovať a robiť ich šťastnými, nám prináša skutočné šťastie. Dávať v živote niečo späť, nás robí šťastnými. Svet by bol krásny, keby sme si uvedomili túto vec. Každý jeden z nás. Dostali sme toho až príliš aby sme boli sebecký.

Je však „IN“ zarábať a profitovať na nešťastí druhého. Ale prečo? Myslieť iba na svoje šťastie a ešte na úkor druhého, je egoistické. No dnes bežné. Je ťažké uprednostniť šťastie druhého pred tým svojím.

Šťastie nie je náhoda, je skutočné. Je len na tebe či ho chceš objaviť. Všetkým nám bola daná sloboda a možnosť sebarealizácie. Je však na každom osobne, či sa rozhodne túto možnosť aj využiť. Áno, život je krátky, preto si ho treba užiť....hovorí veľa ľudí. Myslia však pôžitkárstvo? Alebo myslia šťastie? Zjednodušiť si tento krátky život, alebo sa snažiť čo najlepšie ho využiť?

Je však možnosť aj prežiť. Neočakávať od života absolútne nič. Iba sa riadiť pravidlami, ktoré niekto nariadil, sklopiť hlavu a prežiť. Naozaj? Až natoľko je nám ľahostajný náš život, že ho takto premrháme? Život je dar, dar ktorý treba využiť. Nezáleží na tom akým spôsobom. Riaď sa podľa svojho srdca. Nepočúvaj druhých. Len málokto ti dnes bude priať aby si bol v niečo lepší ako on. Snívaj v rozmeroch akých len chceš. Sú to tvoje sny a hlavne tvoje šťastie!

„Rozdávaj šťastie...dostane sa ti ho najviac!“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?