Ľudia dnes netvoria...iba zdieľajú. Alebo svet plný hercov?

Autor: Cyril Dongo | 23.8.2015 o 17:21 | (upravené 24.8.2015 o 1:02) Karma článku: 4,42 | Prečítané:  260x

Už dosť zastaraná, avšak stále aktuálna fráza menom „cintorín plný talentov“. „Máš nespočetne veľa darov, prečo s nimi mrháš?“

„Svoje talenty topíš každodenne v rieke svojich nekončiacich sa závislostí.“ „Máš na viac ako je miesto radového pracovníka niekde vo fabrike.“ „Keby si viac študoval, mohol si sa mať teraz úplne inak.“ Tieto frázy počúva asi mnoho z nás veľmi často. V rodine, medzi priateľmi, nepriateľmi, všade. Väčšinou to však končí len mávnutím rukou, alebo chvíľkovým lietaním si niekde vo výšinách svojich ideálnych predstáv: „Od zajtra zmením svoj život.“

Naozaj? Si naozaj taký silný aby si to dokázal(a) už zajtra? Potom klobúk dole.  Škoda, že spravidla všetky tieto predsavzatia končia skôr ako začnú. Je to paradox, vo chvíli keď ich vyslovujeme sme tak neskutočne presvedčený, silný a odhodlaný. Na druhý deň, máme len hromadu výhovoriek ako sa nám rúca celý život na hlavu. Samozrejme česť výnimkám. Rád by som sa však vrátil k slovíčku „od zajtra“. Prečo až zajtra? Ak chceš zmeniť niečo vo svojom živote, potrebuješ k tomu zajtrajšok, nový rok, alebo nebodaj okruhliny? Začni pracovať na jeho zmene hneď teraz. Nikdy nepríde tá naozaj správna chvíľa. Nezáleží na tom, či chceš prestať fajčiť, alebo len zhodiť pár kíl. Každá snaha sa počíta. Príležitosť však musíš využiť TY sám. Čakaním strácaš drahocenný čas.

Tiež nevidel zmysel. Hľadal ho však na miestach plných, avšak v skutočnosti prázdnych. Tam kde je zábava, hudba, peniaze, masky, klam a rozkoš...Lákalo ho bohatstvo a hra. Hra ktorá sa tu bežne hrá. Kto má viac? Kto je viac? Ale čo je vlastne mať viac? Alebo dokonca byť viac? Mať lepšie auto? Pochádzať z lepšej rodiny? Mať lepšie postavenie v práci? Silu? Väčšiu partiu? „Musím povedať, že v skutku nesmierne dôležité faktory“(smiech). Pravda je však taká, že všetci sme z mäsa a kostí, a len málokto tu niečo po sebe naozaj zanechá. Majetky sa predajú a schátrajú, rešpekt časom opadne. Ale čo tu po nás naozaj zostane? Neskôr však pochopil zmysel. Našiel cestu ktorou sa chce uberať. Objavil radosť z potešenia druhého. Naučil sa byť vďačný za to čo dostal, a pochopil že to nie je samozrejmosť. Nie je dokonalý ani ideálny, vie však že už nechce bezcieľne blúdiť.

Nenasleduj zbytočne väčšinu. Väčšina je to len preto, že nič významné sa od nej neočakáva. Tá jednoduchšia cesta je vždy lákavejšia. Nič ťa však nestojí. Žiadnu námahu, žiaden boj. A ten kto nebojuje, nemôže víťaziť. Najväčšie víťazstvo je poraziť seba samého.

 

 

„Aj ten najmenší a najbláznivejší sen má význam. Už len preto že máš odhodlanie o ňom snívať.“  

Cyril Dongo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?